
Om meer kruidenrijk grasland te stimuleren, sloegen Urgenda, LTO en Pure Graze de handen ineen en startten een crowdfundingsactie voor 1001 hectare kruidenrijk grasland. Gangbare melkveehouders kunnen een ‘Saladebuffet’ voor maximaal 3 hectare met 50% korting aanschaffen en krijgen daar uitgebreide begeleiding bij. Na een tijdelijke stop gaat de actie vanaf 1 februari weer verder.
Kruidenrijk grasland heeft vele voordelen: door de grotere variëteit aan (bloeiende) kruiden en grassen ontstaat er meer bodem leven, kunnen er meer insecten leven en dat is weer goed voor vogels. Kunstmest en gewasbeschermingsmiddelen kunnen achterwege worden gelaten, en dat scheelt CO2 uitstoot. Ook voor koeien is een mengsel van grassen en kruiden gezond.
Bekijk hoe de Utrechtse melkveehouder Ben Apeldoorn gebruik maakte van de actie.
Extra financiering
De actie was zo’n groot succes onder boeren dat de crowdfunding achterliep en de verkoop tijdelijk werd stilgezet. Dankzij de samenwerking met provincie Brabant kan per 1 februari weer besteld worden. Ook provincie Utrecht is voornemens de campagne mee te financieren voor extra deelname van Utrechtse boeren, en hoopt dat Utrechtse gemeenten en waterschappen volgen.
Gratis bedrijfsplan voor Utrechtse boeren
Ben je geïnteresseerd om met kruidenrijk grasland aan de slag te gaan? Vanuit het project ‘Duurzame bedrijfsplannen’ wordt samen met deskundigen daarvoor een gratis bedrijfsplan opgesteld. Bekijk meer informatie over Duurzame bedrijfsplannen.
« Terug naar het nieuwsoverzicht