
De familie Hak boert al sinds 1898 op de boerderij Anna’s Hoeve in het Utrechtse dorp Abcoude. Het melkveebedrijf maakt op het eigen erf onder meer boerenyoghurt en kaas. Die producten worden direct verkocht in hun Streekwinkel of gaan naar winkels in de buurt. Op dit moment staan Henno en Femke Hak aan het roer van het familiebedrijf. Ze willen voor hun producten een zo kort mogelijk route van boer naar consument.
Het zuivelproject van de familie Hak speelt in op de wens om lokaal te produceren. Femke legt uit wat ze precies doen: “We werden steeds vaker benaderd door mensen met nieuwe zuivelinitiatieven. Eigenlijk was er geen experimenteerruimte beschikbaar in de regio om deze vernieuwende producten te testen. Zo kwamen wij op het idee voor het project Anna’s ZuivelLokaal. We hebben een soort broedplaats voor het verwerken van zuivel geopend. Een plek waar lokale zuivelinitiatieven een kans krijgen.”
Samenwerking
Het maken van erkende zuivel vraagt om een keurmerk, waarvoor allerlei eisen gesteld worden. Het is de familie Hak dankzij subsidie van de provincie gelukt om een ruimte te bouwen die voldoet aan alle voorwaarden. ”We kunnen nu allerlei producenten helpen met hun ideeën voor lokale, kwalitatief hoogwaardige en duurzame zuivelproducten. In ons zuivellokaal verfijnen we een product en maken het gereed voor de markt. Een goede samenwerking tussen onder andere veehouders en zuivelverwerkers is van groot belang in dit project. Door met meerdere ondernemers samen te werken, breng je kennis en inspiratie bij elkaar. Dat is de sleutel tot succes voor de ontwikkeling van mooie producten”, aldus boerin Femke.
Lees meer over het zuivelproject van de familie Hak.
« Terug naar het nieuwsoverzicht