Water & Bodem |

Utrechtse agrariër krijgt meer informatie over PFAS-pesticiden

De provincie gaat ervoor zorgen dat agrariërs beter inzicht krijgen in welke gewasbeschermingsmiddelen PFAS zitten. De aanleiding hiervoor is een onderzoek van het Centrum voor Landbouw en Milieu (CLM) over het gebruik van deze middelen in de landbouw. Door een verbeterde informatievoorziening en andere maatregelen kunnen stappen gezet worden om minder PFAS-houdende pesticiden in te zetten.

In Utrecht is het gebruik van PFAS-pesticiden vooral aan de orde bij de teelt van hard fruit en snijmais. Het onderzoek toont aan dat pesticiden PFAS bevatten en dat deze middelen vaak in de land- en tuinbouw worden toegepast. Door het onderzoek is er beter beeld van het gebruik, de verspreiding en de risico’s van deze stoffen voor het grondwater en de bodem.

Overzicht PFAS-pesticiden

De provincie Utrecht heeft inzichtelijk gemaakt welke acties lopen of extra aandacht verdienen om PFAS-houdende pesticiden terug te dringen. Lees meer in dit bericht of bekijk dit overzicht van PFAS-pesticiden in de Nederlandse landbouw.