Twee subsidies voor verduurzaming van de glastuinbouw

Wil je als glastuinder investeren in energiebesparing of een innovatief energiesysteem? In september openen twee landelijke subsidieregelingen voor verduurzaming van de glastuinbouw: EG en MEI.

Energie-efficiëntie glastuinbouw (EG)

Met de subsidie Energie-efficiëntie glastuinbouw (EG) kun je investeren in energiebesparende maatregelen en apparatuur waarmee je de CO₂-uitstoot van je glastuinbouwbedrijf vermindert. Afhankelijk van de maatregel kun je 20% of 30% van de subsidiabele kosten vergoed krijgen. Voor 2026 is €30 miljoen beschikbaar.

Aanvragen: 8 september 2026, 09.00 uur t/m 24 september 2026, 17.00 uur.

Bekijk de voorwaarden voor EG bij RVO

Marktintroductie energie-innovaties glastuinbouw (MEI)

Heb je plannen voor een innovatief energiesysteem in je kas? Dan kan de regeling Marktintroductie energie-innovaties glastuinbouw (MEI) interessant zijn.
MEI ondersteunt innovatieve energiesystemen die de CO₂-uitstoot verminderen en perspectief bieden voor toepassing in de glastuinbouw. Je kunt maximaal €1,5 miljoen subsidie per aanvraag krijgen. Voor 2026 is €8,5 miljoen beschikbaar.

Aanvragen: 8 september 2026, 09.00 uur t/m 24 september 2026, 17.00 uur.

Bekijk de voorwaarden voor MEI bij RVO